Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska

Coraz więcej osób decyduje się na wykluczenie mięsa ze swojego jadłospisu z różnych względów. Do nich między innymi skierowana jest oferta cateringu dietetycznego wegetariańskiego.

Dlaczego wegetarianizm?

Dieta wegetariańska uznawana jest za dietą zdrową, która przynosi naszemu organizmowi mnóstwo korzyści. Przede wszystkim produkty roślinne są bogactwem składników odżywczych, a także witamin. Wysoka ilość błonnika w diecie ułatwia przemianę materii. Badania pokazują, że osoby będące na diecie wegetariańskiej są mniej narażone na miażdżycę, choroby nowotworowe, a także na udary czy cukrzycę. Dieta wegetariańska może być bezpiecznie stosowana w każdym wieku. Warto jednak pamiętać, że dieta wegetariańska powinna być prawidłowo zbilansowana, dlatego nad dietą w Dietykiecie czuwa dietetyk kliniczny. Wegetarianie powinni suplementować witaminę D3.

Dieta wegetariańska w Dietykiecie

W naszej diecie wegetariańskiej znajdziesz 20% białka, 50% węglowodanów, a także 30% tłuszczu. Dania przygotowane są przez nas od zera – bez szkodliwych konserwantów, polepszaczy smaku czy barwników. Z diety wegetariańskiej zostały wykluczone mięso i ryby, a także pochodne od nich przetwory. Nie zawiera ona również cukru. Jeżeli chcesz dołączyć do swojej diety ryby i owoce morza, wówczas wystarczy tylko krótka informacja do nas, buy zmienić dietę na pescetarianizm. W diecie wegetariańskiej znajdziesz mleko i jego przetwory, jaja z wolnego wybiegu, mleka roślinne, olej kokosowy, masło klarowana, a także oliwę extra virgin. Każdego dnia będziesz mógł także się cieszyć smakiem roślin strączkowych, sezonowych warzyw czy kiszonek.  Jeżeli potrzebujesz czegoś, co zastąpi ci cukier, to możesz sięgnąć po ksylitol, który również jest stosowany w naszej diecie jako zamiennik cukru.