Dieta Paleo+

Dieta Paleo+

Coraz więcej osób sięga po dietę paleo, której nazwa nawiązuje do epoki paleolitu i do zasad diety, jaką stosowali nasi przodkowie. Musieli oni sami zadbać o swoje jedzenie, łowiąc ryby, zabijając zwierzynę czy zbierając plony ziemi. Dieta Paleo+ bogata jest w mięso, warzywa, jaja, owoce, pestki oraz orzechy, czyli w te produkty, którymi mogli się odżywiać ludzie w epoce paleolitu.

Dla kogo dieta Paleo+?

Z diety Paleo+ może skorzystać każdy, jednak najczęściej wybierana jest ona przez sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki i wyeliminować antyodżywcze substancje ze swojego organizmu. Dieta Paleo+ przysłuży się także osobom, które chcą schudnąć. Polecana jest również osobom, które borykają się z chorobami autoimmunizacyjnymi, takimi tak łuszczyca, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Crohna-Leśniowskiego czy choroby reumatyczne.

Co zawiera dieta Paleo+?

W diecie Paleo+ znajdziesz 20% węglowodanów, 55% tłuszczu oraz 25% białka. W odróżnieniu od diety paleo w diecie Paleo+ pozostawiliśmy zdrowe źródła węglowodanów w posiłkach wieczornych.  Z diety wykluczyliśmy wiele składników, między innymi cukier i produkty, które go zawierają, a także mleko i jego przetwory. Nie znajdziesz więc w daniach sera, twarogu, maślanki czy mleka, zarówno krowiego, koziego, owczego, a nawet mleka bezlaktozowego. Dieta Paleo+ nie zawiera także glutenu ani produktów wysokoprzetworzonych. Wyeliminowane zostały także rośliny strączkowe, kukurydza, mleka roślinne, a także tłuszcze roślinne. Zastanawiasz się, co więc będziesz mógł zjeść, wybierając tę dietę? Nie martw się,stosujemy w niej najwyższej jakości mięsa i jaja z wolnego wybiegu. Dodatkiem do mięs będzie kasza gryczana niepalona, ryż basmanti, amarantus i komosa ryżowa. W daniach znajdziesz także ryby i owoce morze, warzywa i kiszonki, a także jednoskładnikowe przyprawy, które ubogacą smak dań.